Ticaretinizi Fransa'ya taşıyın.​

Fransa'da şirket kurma; hem avantajlarımızdan yararlanın hem de ülkedeki imkanlardan faydalanın.

3 Adımda Fransa'da Şirket Kurma

3 adımda Basit, Hızlı & Güvenilir

Fransa’da ki şirketinizi 3 adımda kuralım, ortalama 10 gün içerisinde de faaliyete geçirelim. Sizde sadece işinize bakın. İşinize odaklanın.

anonim şirket
Anonim Şirket

Anonim şirket, sermayesi belirli ve paylara bölünmüş, ortakların yalnızca şirkete karşı taahhüt ettikleri miktarla sınırlı şirket tipidir.

limited şirket
Limited Şirket

Bir veya daha çok gerçek ya da tüzel kişi tarafından, bir ticaret unvanı altında kurulan şirketlere limited şirket denir. 

1
1. Adım

Ön başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun. Gerekli kontrolleri sizin adınıza yapalım. Başvurunuz eksiksiz olsun.

2
2. Adım

Gerekli tüm doküman ve evraklarınızı hazırlayarak şirket başvurunuzu sizi adınıza yapalım ve takip edelim.

3
3. Adım

Onaylandıktan sonra şirket bilgilerinizi tarafınıza iletelim ve Fransa'da ticarete başlangıç için önemli adımı geride bırakın.

Fransa'da Şirket Kurulumu​

Anonim ya da Limited Şirketi
2990
  • Şirket Ana Sözleşmesi Hazırlığı
  • Kuruluş Sermayesi için Bloke Hesap Açılışı
  • Şirket Kuruluşunun Resmi Gazetede Yayınlanması
  • Ticaret Mahkemesi Nezdinde Kayıt İşlemlerinin Yapılması
  • Ticaret Odası Kaydı
  • Vergi Dairesi Kuruluş Bildirimi
  • Online Banka Hesap Açılışı Yardımı
  • EORI Kaydı

Fransa'da Şirket Kurma Aşamaları

ana sözleşme

Şirket Ana Sözleşmesi Hazırlığı

Sözleşme kanun hükmündedir ve maddeleri açık ve detaylı şekilde Fransız Ticaret Kanunu’nun hükümlerine uygun bir şekilde hazırlanır.

gerekli evraklar

Gerekli Evrakların Hazırlanması

Şirket kurulumu için gerekli olan tüm dökümanlarınız tarafımızca hazırlanır ve ilgili kurum ve kuruluşlara iletilip başvuru yapılır.

banka hesap açılışı

Noter Eşliğinde Bloke Hesap Açılışı

Şirket Kuruluş sermayesinin yatırılması için noter eşliğinde bloke olan hesabınız etkinleştirilir. (Kuruluş sermayesi için resmi olarak belirtilen minimum bir maliyet zorunluluğu yoktur)

fransada yasal adres

Şirket Yasal Adresinin Düzenlenmesi

Şirket adresi belirlenir ve yasal adres kiralama sözleşmesi düzenlenir. (30 şehirde ve 55 lokasyondan birinde yasal adresiniz belirlenir.

kuruluş bildirisi

Kuruluş Bildirisinin Hazırlanması

Şirket kuruluşu ile ilgili bildiri hazırlanır. Bu bildiride; şirket merkez adresi, faaliyet türü, şirket adı ve yasal şekli, sermaye miktarı, süre, yöneticilerin ve üyelerin bilgileri, şirket kaydının Ticaret Mahkemesi Katipliği gibi bilgiler bildirilir.

ticaret kaydı

Kuruluşun Resmi Gazete'de Yayınlaması ve Ticaret Kaydı

Şirket kuruluşu ve bildiri Fransa Resmi Gazetesi'nde yayınlanır. Fransa Ticaret Odası (Registre du Commerce et des Sociétés) kaydı için gerekli evraklar hazırlanır.

vergi dairesi

Vergi Dairesi Kuruluş Bildirimi

Şirketinizin kuruluşundan sonra Vergi dairesine kuruluş bildirimi yapılır ve TVA (Türkiye’deki adıyla KDV) numaranız alınır.

eori numarasi

EORI Numarası Temini

Avrupa’da ithalat ve ihracat yapmak isteyen tüm işletmeler Gümrük İdareleriyle ilgili işlemlerinde kimlik numarası olarak bir EORI (Ekonomik İşletmeciler Kayıt ve Kimlik Numarası) kullanmak zorundadır. Şirketiniz adına EORI başvurunuz yapılır ve 48 saat içinde numaranız alınır.

online banka hesabı

Online Bankacılık ve Hesap Açılışı

Şirketiniz için gerekli olan en iyi online bankacılık hizmeti ve banka hesap açılışları yapılır.

Neden Alafransa'yı tercih etmelisiniz?

Fransa’da şirket kurmayı ya da mevcut şirketinizi Fransa’ya taşımayı düşünüyorsanız; genel yerel bilgi birikimine sahip, deneyimli bir çözüm ortağına sahip olmak çok önemlidir. Alafransa tüm bu aşamalarda sizin için uçtan uca çözümler sunmaktadır.

fransa'da şirket

Avrupa'da neden Fransa'yı tercih etmelisiniz?

Fransa sadece Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri değil, aynı zamanda dünyanın en büyük 6. ekonomisine sahiptir. Fransa’da şirket kurma hem avantajlı hem de ekonomiktir. Büyük bir iç pazara sahiptir ve Avrupa tek pazarının geri kalanı için önemli bir sıçrama tahtasıdır. Harika altyapı, son derece gelişmiş telekomünikasyon ve teknoloji ve bölgedeki en büyük sermaye piyasalarından birine erişim sağlar.

Ayrıntılı bilgi için;

Fransada şirket nasıl kurulur? diye düşünüyorsanız, işe başlamak ve bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi yol hakkında bir kaç ipucunu sizinle paylaşmak istedik. Fransa ekonomisinin durumu ve iş durumu hakkında düşünmeniz gereken birkaç şey; Fransa’nın yakın iş geçmişi iyi bir şekilde ilerlemiştir. Fransa muhtemelen Avrupa ve Avrupa Birliği’nin en büyük ülkesidir. Avrupa’da yakınsamanın odak noktası olmuştur.

Tarihi, ticaret anlamında bölgede lider olmasını sağlamıştır. Uzun tarihi faaliyetler nedeniyle, Fransa iş faaliyetlerinin çeşitli sektörlerindeki yabancı yatırımın cazibe merkezlerinden biri olmaya devam etmiştir. Fransa’nın başkenti, dinamik kültürel mirası ve iş merkezi nedeniyle iş gelişiminde merkez olan Paris’tir. 

Fransa, girişimciler ve yatırımcılar için çeşitli iş fırsatlarına sahiptir. Hem yabancılar hem de yerli halk için, bir iş ya da şirket kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yasalar esnek ve dostanedir; avukatlar bölgede bir iş kurma sürecinde size yardımcı olmaya hazırdır. Fransa’da bir iş kurmak, iş dostu ortam nedeniyle verebileceğiniz en iyi kararlardan biridir. İş ortamı gelişmektedir ve Fransa’nın bir girişim başlatmak için en iyi ve en güçlü destinasyonlardan biri olması avantajlı hale gelmektedir. Fransada kolay şirket açma ve avantajlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıpkı dünyadaki diğer tüm ülkeler gibi, Fransa da bölgelerindeki şirketleri kaydetme sürecini düzenleyen yasalara sahiptir. Bu yasalar, işlem yapmak istediğiniz iş türüne bağlı olacaktır. Fransada şirket açmak veya iş kurmanın yasal formaliteleri düşündüğünüz gibi uzun ve sıkıcı değildir. Karşılamanız gereken birkaç nitelik var. Gerekliliğin en önemli kısmı belgelerdir.

Bir devlet tarafından vatandaş olmayanlar için yerel veya uluslararası olarak verilen kimlik kartı gibi kişisel kimlik belgelere ihtiyacınız olacaktır. Fransa’daki yabancılar için, önce bölgedeki her türlü işi dahil etmek için bir ticaret lisansı almaları gerekir. Tanık olacağınız gibi, tek bir mülkiyete yönelik formaliteler bir şirkete kıyasla uzun değildir. Fransa’da tescil edilebilen, şirket türlerine göre farklı türde ticari kuruluşlar vardır; Fransa Ticaret Kanunu uyarınca aşağıdaki iş ve şirket birimlerine izin verilmektedir.

Uzmanından 10 dakika
Ücretsiz Danışmanlık

Fransa’ da şirket kurmak istiyorsunuz ama nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Fransa’da şirket kurma hizmetiyle ilgili
Ücretsiz Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için
formu doldurun.