Hizmetlerimiz

Fransa’da Şirket Kurma

Fransa’da ki şirketinizi 3 adımda kuralım, ortalama 10 gün içerisinde de faaliyete geçirelim. Siz de sadece işinize bakın. İşinize odaklanın.

Fransa'da Şirket Kurma Hizmetleri

3 Adımda, Basit, Hızlı & Güvenilir

Fransa’da şirketinizi kurmak artık daha kolay ve hızlı! Alafransa olarak, Fransa’da şirket kurma sürecinizi 3 basit adımda tamamlıyoruz ve ortalama 10 gün içinde faaliyete geçirmenizi sağlıyoruz. Siz sadece işinize odaklanın, gerisini bize bırakın.

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun. Gerekli kontrolleri sizin adınıza yaparak başvurunuzu eksiksiz hale getirelim.

Doküman Hazırlığı

Gerekli tüm doküman ve evraklarınızı bizimle paylaşın. Şirket başvurunuzu sizin adınıza takip edelim ve işlemleri tamamlamak için gereken adımları atalım.

Şirket Kuruluşu

Onaylandıktan sonra şirket bilgilerinizi tarafınıza iletelim ve Fransa'da ticarete başlangıç için önemli adımı geride bırakın.

Fransa'da şirket kurmanın kolay yolu: Alafransa!

Fransa’da şirket kuruluş süreci oldukça detaylı ve bazen kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, bizimle birlikte, bu süreç tamamen sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Şirketinizin ana sözleşmesinden, gerekli evrakların hazırlanmasına ve ilgili kurumlara başvuruların yapılmasına kadar her adımda yanınızda olacağız.

Fransa'da
Şirket kurma adımları

 Şirket Ana Sözleşmesi Hazırlığı
 Kuruluş Sermayesi için Bloke Hesap Açılışı
 Şirket Kuruluşunun Resmi Gazetede Yayınlanması
 Ticaret Mahkemesi Nezdinde Kayıt İşlemlerinin Yapılması
 Ticaret Odası Kaydı
 Vergi Dairesi Kuruluş Bildirimi
 Online Banka Hesap Açılışı Yardımı
 EORI Kaydı

Şirket Ana Sözleşmesi Hazırlığı

Sözleşme kanun hükmündedir ve maddeleri açık ve detaylı şekilde Fransız Ticaret Kanunu’nun hükümlerine uygun bir şekilde hazırlanır.

Gerekli Evrakların Hazırlanması

Şirket kurulumu için gerekli olan tüm dökümanlarınız tarafımızca hazırlanır ve ilgili kurum ve kuruluşlara iletilip başvuru yapılır.

Noter Eşliğinde Bloke Hesap Açılışı

Şirket Kuruluş sermayesinin yatırılması için noter eşliğinde bloke olan hesabınız etkinleştirilir. (Kuruluş sermayesi için resmi olarak belirtilen minimum bir maliyet zorunluluğu yoktur)

Şirket Yasal Adresinin Düzenlenmesi

Şirket adresi belirlenir ve yasal adres kiralama sözleşmesi düzenlenir. (30 şehirde ve 55 lokasyondan birinde yasal adresiniz belirlenir.

Kuruluş Bildirisinin Hazırlanması

Şirket kuruluşu ile ilgili bildiri hazırlanır. Bu bildiride; şirket merkez adresi, faaliyet türü, şirket adı ve yasal şekli, sermaye miktarı, süre, yöneticilerin ve üyelerin bilgileri, şirket kaydının Ticaret Mahkemesi Katipliği gibi bilgiler bildirilir.

Kuruluşun Resmi Gazete'de Yayınlaması ve Ticaret Kaydı

Şirket kuruluşu ve bildiri Fransa Resmi Gazetesi'nde yayınlanır. Fransa Ticaret Odası (Registre du Commerce et des Sociétés) kaydı için gerekli evraklar hazırlanır.

Vergi Dairesi Kuruluş Bildirimi

Şirketinizin kuruluşundan sonra Vergi dairesine kuruluş bildirimi yapılır ve TVA (Türkiye’deki adıyla KDV) numaranız alınır.

EORI Numarası Temini

Avrupa’da ithalat ve ihracat yapmak isteyen tüm işletmeler Gümrük İdareleriyle ilgili işlemlerinde kimlik numarası olarak bir EORI (Ekonomik İşletmeciler Kayıt ve Kimlik Numarası) kullanmak zorundadır. Şirketiniz adına EORI başvurunuz yapılır ve 48 saat içinde numaranız alınır.

Online Bankacılık ve Hesap Açılışı

Şirketiniz için gerekli olan en iyi online bankacılık hizmeti ve banka hesap açılışları yapılır.

What clients say about our Managed IT Services

%100
5/5
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
4.9
4.5/5

Neden Alafransa'yı tercih etmelisiniz?

Fransa’da şirket kurmayı ya da mevcut şirketinizi Fransa’ya taşımayı düşünüyorsanız; genel yerel bilgi birikimine sahip, deneyimli bir çözüm ortağına sahip olmak çok önemlidir. Alafransa tüm bu aşamalarda sizin için uçtan uca çözümler sunmaktadır.

fransa'da şirket

Avrupa'da neden Fransa'yı tercih etmelisiniz?

Fransa sadece Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri değil, aynı zamanda dünyanın en büyük 6. ekonomisine sahiptir. Fransa’da şirket kurma hem avantajlı hem de ekonomiktir. Büyük bir iç pazara sahiptir ve Avrupa tek pazarının geri kalanı için önemli bir sıçrama tahtasıdır. Harika altyapı, son derece gelişmiş telekomünikasyon ve teknoloji ve bölgedeki en büyük sermaye piyasalarından birine erişim sağlar.

Ayrıntılı bilgi için;

ŞİRKET KURMA

Fiyat Teklifi

Fransa’da Şirket Kurma hizmetimiz ile ilgili fiyat teklifi almak için sağdaki formu doldurun. 

Mesajlarınıza en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş yapacağız.

Müşteri memnuniyetini önemsiyoruz!
Bir sonraki aşama nedir?
1

Size uygun bir zamanda online görüşme planlıyoruz

2

Keşif ve danışma toplantısı yapıyoruz.

3

Bir teklif hazırlıyoruz.

Hemen teklif alın!