Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa sadece Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri değil, aynı zamanda dünyanın en büyük 6. Ekonomisine sahiptir. Büyük bir iç pazara sahiptir ve Avrupa tek pazarının geri kalanı için önemli bir sıçrama tahtasıdır. Harika altyapı, son derece gelişmiş telekomünikasyon ve teknoloji ve bölgedeki en büyük sermaye piyasalarından birine erişim sağlar.

Fransa’da iş yapmayı düşünüyorsanız, yerel bilgi birikimine sahip deneyimli bir danışmana sahip olmak çok önemlidir. Deneyimimiz ve küresel ayak izimizle Alafransa, Fransa’da iş yaparken uyumlu olmanızı sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz ürün ve hizmetleri sunar.

Fransa’da birçok varlık türü vardır, en yaygın olarak kullanılanlar:

Société par action simplifiée (SAS) veya Basitleştirilmiş anonim şirket

Société a responsabilité limitée (SARL) veya Limited şirket

Société anonyme (SA) veya Halka açık limited şirket

Fransa’da şirket kurmak, işletmeye ve işletme türüne bağlı olarak 1 ile 4 hafta arasında sürebilir. Şirketinizin kurulumu için gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde tarafımıza ilettikten sonra ortalama 15 gün içerisinde şirket kurulumunuz gerçekleşmektedir

  • Şirket ismi
  • Faaliyet alanları
  • Sirket kurucusu bilgileri (pasaport ve ikametgah)
  • Varsa Ortak bilgileri (pasaport ve ikametgah)
  • Şirket adresi (Yasal adres kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz)
  • Şirketinizin kurulumunu gerçekleştirebilmemiz için bize vereceğiniz vekaletname

Evet! Fransa’ya gitmeden, Fransa’da bir şirket kurabilirsiniz. Sizlere sağladığımız hizmetler doğrultusunda, şirketiniz için gerekli tüm kuruluş işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirerek Fransa’ya gitmenize gerek kalmaksızın şirketinizi kurabilirsiniz.